Představenstva krajských nemocnic mají plný počet členů

10. ledna 2023 09:47, aktualizováno 10:03, Ing. Helena Frintová
Rada kraje v působnosti valné hromady akciové společnosti zvolila na svém pondělním jednání na uvolněné místo člena představenstev krajských nemocnic po Mgr. Jaroslavu Šímovi, MBA, který na tuto funkci rezignoval k 31. 10. 2022, s účinností od 10. 1. 2023 Ing. Zdeňka Švandu. Představenstva všech čtyř krajských nemocnic, akciových společností, jsou tak již v plném počtu.

„Ing. Zdeněk Švanda úspěšně prošel výběrovými řízeními, která nemocnice koncem minulého roku vypsaly, a od zítřka se stane členem představenstev Klatovské, Domažlické, Rokycanské a Stodské nemocnice,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais a upřesnil, že výběrová řízení organizovala Klatovská nemocnice jakožto řídící společnost Nemocnic Plzeňského kraje.

Ing. Zdeněk Švanda by se měl následně, podle vyjádření náměstka hejtmana Pavla Haise, také stát předsedou představenstev krajských nemocnic. „Podle zákona o obchodních korporacích a Platných Stanov jednotlivých nemocnic - akciových společností platí, že představenstvo volí a odvolává svého předsedu,“ dodal náměstek Pavel Hais.