Rekonstrukci základní školy v Postřekově napomohla krajská dotace

30. července 2024 08:41, aktualizováno 08:43, Ing. Helena Frintová

Za účasti hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka, jeho prvního náměstka pro oblast regionálního rozvoje, IT a evropské záležitosti, a řady dalších zástupců kraje byla v neděli 28. července 2024 po tříleté rekonstrukci slavnostně otevřena budova Základní školy Postřekově.

Rekonstrukce probíhala v letech 2021 – 2024 s výraznou finanční pomocí Plzeňského kraje. Vlastní stavební část stála podle starosty Petra Anderleho více než 90,1 milionu korun a nové vybavení včetně kuchyně dalších 3,5 milionu korun. „Obec měla z úspor připraveno 24 milionů korun, ze státního fondu životního prostředí se nám podařilo získat dotaci ve výši 12 milionů a z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) 17 milionů korun. Plzeňský kraj nám poskytl dotaci ve výši celkem 6,4 milionu korun,“ vyčíslil P. Anderle. Stavba školy byla, jak doplnil, dofinancována z investičních prostředků rozpočtu obce v letech 2021 – 2024 a úvěrů ve výši 26 mil. Kč.