Roadshow Sportmanie projíždí okresní města

19. června 2024 11:43, Mgr. Patrik Pátek

Roadshow Sportmanie zamířila ve středu 19. června do Rokycan. Za podpory Plzeňského kraje se tato oblíbená sportovní akce pro širokou veřejnost letos postupně představuje v kvartetu okresních měst, aby na konci srpna grandiózně vyvrcholila ve svém největším rozměru za plzeňskou Plazou.

„Jsem nesmírně rád, že se Sportmanie dostává za hranice města Plzně a jde blíže k dětem v našem kraji. Díky ní si totiž mohou vyzkoušet širokou paletu různých druhů sportu a zároveň se dozvědět mnoho informací o jednotlivých klubech a jejich fungování i náplni. Věřím, že díky blížící se olympiádě v Paříži je Sportmanie skvělou příležitostí, jak najít sportovní směr, kterému se děti třeba začnou dále věnovat,“ pronesl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který byl součástí zahájení Roadshow Plzeňského kraje v Rokycanech.

Právě Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje má stejně jako v minulých letech za úkol v průběhu června propagovat velkou srpnovou akci. V rámci snahy o rozšíření myšlenky propojit místní školy a sportovní kluby s dětmi a mládeží v celém kraji, se Sportmanie představuje v jednotlivých okresních městech. Nejprve zavítala do Tachova (17.6.), o den později do Klatov, třetí zastávkou byly Rokycany a v pátek 21.6. míří na náměstí Míru do Domažlic. Roadshow potrvá vždy od 8.30 do 17.30 hodin, účastní se jí žáci základních a středních škol, a kromě nejrůznějších sportovních stanovišť s místními kluby jsou její součástí také horolezecká stěna, slackline, skimboarding nebo vodní skluzavka.

Samotná Sportmanie Plzeň odstartuje v parku na levém břehu Mže za OC Plzeň Plaza v sobotu 17. srpna a potrvá do neděle 25. srpna. Město Plzeň, které je pořadatelem akce, tak v srpnu opět nabídne dětem, mládeži, občanům i návštěvníkům možnost smysluplně trávit volné dny a vyzkoušet si na vlastní kůži pod dohledem odborných trenérů sportovních klubů města Plzně a Plzeňského kraje jednotlivé druhy sportů, zúčastnit se besed se známými sportovci a zhlédnout ukázky jednotlivých sportů. Sportovní stanoviště se budou na Sportmanii 2024 opět po třech dnech střídat. V každém bloku se představí zhruba čtyřicítka sportů. Zůstává osvědčený systém udělování bronzových, stříbrných a zlatých medailí dětem do patnácti let po splnění jednoduchých kritérií. Potvrzení o absolvování jednotlivých stanovišť potřebná pro získání medaile budou děti nebo jejich rodiče sbírat načtením QR kódu do aplikace v mobilním telefonu. Sportmanie se ale letos vrací i k tradičnímu modelu papírových kartiček, do kterých bude možné sbírat klasická razítka.

Rekonstruovaná podoba parku umožňuje snazší orientaci návštěvníků a lepší přístup k vodě. Chystají se tedy sportovních aktivity na řece Mži. Nově se mohou návštěvníci těšit také na stanoviště Českého klubu vodáků.

Vstup na akci bude tradičně zdarma.

Další info o Sportmanii Plzeň 2024 je na webu Sportmanie.