Soustrast pozůstalým po střelbě v Daruvaru

23. července 2024 14:02, aktualizováno 15:16, Ing. Helena Frintová

Soustrast pozůstalým v souvislosti s událostmi v Daruvaru, který je centrem české menšiny v Chorvatsku, vyjádřil dnes dopisem hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták. Dopis byl zaslán starostovi postiženého města Damiru Lneničekovi a županovi Bjelovarsko-bilogorské župy Marku Marušićovi, která je partnerským regionem Plzeňského kraje, v níž se Daruvar nachází.

„S hlubokým zármutkem jsme přijali zprávu o tragické události, která se včera stala v Daruvaru. Jsme otřeseni tímto nepochopitelným činem, při kterém bylo ztraceno několik lidských životů. Rádi bychom Vám a všem obyvatelům Daruvaru, zejména rodinám pozůstalých a jejich blízkým, vyjádřili naše upřímné soucítění a lítost. Ztráta životů je vždy velmi bolestivá. Jsme v této náročné chvíli s vámi a posíláme vám naši upřímnou podporu. Věříme, že Daruvar dokáže najít sílu k překonání této tragédie,“ doslova píše hejtman Rudolf Špoták.

Pondělní střelba v domově důchodců v chorvatském městě Daruvar, jak uvedla tamní média, si vyžádala několik lidských životů. Podle prvních zpráv do budovy vešel muž s pistolí a začal střílet kolem sebe. Několik dalších lidí bylo zraněno.