Soutěž Kraje pro bezpečný internet zná své vítěze

obrazek
29. května 2024 14:02, Bc. Patrik Pátek

Rekordních 55.000 žáků a studentů se v letošním roce zúčastnilo soutěžního kvízu Kraje pro bezpečný internet. V Plzeňském kraji se do projektu zapojilo na 4.500 účastníků. Nejlepším krajským zástupcům předal ceny v úterý 28. května hejtman Rudolf Špoták.

„Mám radost kolik žáků se do celého projektu zapojilo, a že dokonce na některých školách to byli téměř všichni studenti. Při všech současných a mnohdy neviditelných nástrahách je důraz na bezpečný pohyb na internetu na místě a jsem moc rád, že minimálně tu mladou generaci můžeme řadit k zodpovědným uživatelům. Věřím, že ta pak o to více bude pomáhat té starší, tedy svým rodičům a prarodičům, aby se jim dařilo rizika pohybu na internetu maximálně eliminovat,“ poznamenal hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Spolu s hejtmanem ceny předávala i Eva Krejčí z partnerské společnosti Gordic. Letos se do soutěže zapojilo všech 14 krajů ČR. Samotná soutěž probíhala od října 2023 do února 2024 a v Plzeňském kraji se jí účastnilo 42 základních a středních škol. Střední škola informatiky a finančních služeb měla dokonce 98% účast všech svých žáků. Z 3 617 úspěšných řešitelů on-line kvízu bylo vylosováno následujících 6 výherců, kteří získali věcné ceny od partnerů a finanční ceny od Plzeňského kraje.

Ha Trang
Nguyen
Gymnázium J.Š.Baara, Domažlice, Pivovarská 323
Adéla
Viletová
Hotelová škola, Plzeň, U Borského parku 3 
Alena
Hornová
Gymnázium J.Š.Baara, Domažlice, Pivovarská 323
Anastázie        
Cihlářová
Základní škola Tachov, Hornická 1325
Marek
Fišpera
Základní škola Tachov, Hornická 1325
Andrea
Mencová Integrovaná základní škola a Mateřská škola TrnováV krajském finále soutěže KVÍZ PLUS zvítězil Tomáš Grolmus ze Střední školy informatiky a finančních služeb, který bude Plzeňský kraj, stejně jako v loňském roce, reprezentovat v celorepublikovém finále, které proběhne 12. června 2024 v budově Microsoftu v Praze. V minulém ročníku se mu podařilo celorepublikové finále vyhrát. „Tématika bezpečného internetu mi přijde v této době důležitá, protože se pořád zvyšuje počet útoků jak na moji generaci, tak na tu starší. Zvyšuje se počet podvodů a ukradených peněz, takže informovat lidi o této problematice je hodně důležité. Na soutěži mě baví to, že je dostupná relativně pro každého. Jsou tam materiály ke studiu a kvízy, které si dokáže vyzkoušet každý,“ poznamenal vítězný Tomáš Grolmus.

1.
Tomáš
Grolmus
Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň
2.
Miroslav
Hatina
Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň
3.
Petr
Toman
Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň
4.
Jiří
Kubíček
Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň
5.
Vojtěch
Krhoun
Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň


Hejtman Plzeňského kraje při vyhlášení ocenil i kvartet škol s největším procentem registrovaných žáků, které získaly finanční dar 20 000 Kč určený na pořízení vybavení hardware i software.

Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň, Škroupova 13
Střední škola informatiky a finančních služeb, Plzeň, Klatovská 200 G
Základní škola Tachov, Hornická 1325, příspěvková organizace
Základní škola Blatnice, okres Plzeň-sever, příspěvková organizace

 


Galerie