Povodňové orgány jsou v pohotovosti

12. září 2024 12:02, aktualizováno 13. září 2024 14:46, Mgr. Patrik Pátek

Na základě doporučení Ústřední povodňové komise a společného jednání hejtmanů všech krajů ČR, oslovil Plzeňský kraj všechny obce s informací o vydání výstrahy ČHMÚ a také s řadou doporučení pro jejich obyvatele pro následující dny. „Kromě předání základních informací od meteorologů a MŽP jsme starostům i obyvatelům obcí doporučili zvážení pořádání veškerých venkovních akcí, protože kromě velkého množství srážek mají o víkendu přijít také silné poryvy větru,“ říká hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták s tím, že na zítřek, pátek 13. 9. 2024, svolal pracovní skupinu Povodňové komise Plzeňského kraje, která bude situaci monitorovat pro řešení případné povodňové situace. V pohotovosti by podle hejtmana měly být také veškeré povodňové orgány obcí, aby mohly reagovat na vzniklou situaci.

„Všem obyvatelům také doporučujeme, aby si udělali zásobu pitné vody, dobili si mobilní telefony a powerbanky. A těm, kteří bydlí v blízkosti vodních toků, doporučujeme, aby si vynesli cenné věci do vyšších pater svého obydlí,“ doplňuje Rudolf Špoták s tím, že ještě dnes v 16 hodin se uskuteční další setkání hejtmanů se zástupci vlády.

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu:

Hasičský záchranný sbor vydal doporučení: