Ve Šťáhlavech odhalili zrestaurovanou sochu sv. Jana Nepomuckého

28. srpna 2021 20:33, aktualizováno 02. září 2021 09:25, Mgr. René Zeithaml

Slavnostní odhalení sochy sv. Jana Nepomuckého se uskutečnilo v sobotu 28. srpna 2021 v rámci oslav 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého. Celodenní kulturní program začal mší svatou v kostele sv. Vojtěcha. Před slavnostním odhalením restaurované barokní sochy světce procházelo obcí procesí s představiteli obce a kléru s kočárem taženým koňmi, hudbou a kostýmy. Slavnostního odhalení a žehnání zrestaurované sochy v parčíku na návsi se zúčastnili i náměstci hejtmanky Josef Bernard a Pavel Čížek.

Pro návštěvníky Šťáhlav byl připraven pestrý doprovodný program, jehož součástí byla vernisáž a vyhodnocení soutěže amatérských fotografů, divadelní představení pro děti, koncert Filipa Dvořáka ze skladeb mistrů baroka pro cembalo, vystoupení souboru Musica ad gaudium, baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni, ukázky z tvorby divadelního spolku Šťavel, ohňová show a ohňostroj.

Akce se uskutečnila za finanční podpory Plzeňského kraje v rámci Letního barokního festivalu 2021, jehož hlavní osu tvoří několik komponovaných slavností ve významných barokních lokalitách Plzeňského kraje.