Veletrh práce a vzdělávání má širokou nabídku zaměstnání i seminářů

25. ledna 2023 11:58, aktualizováno 17:18, Bc. Eva Mertlová

Desítky vystavovatelů, stovky pracovních míst a k tomu přednášky, poradny, zábava a tombola. To vše čeká na návštěvníky 11. ročníku Veletrhu práce a vzdělávání - Klíč k příležitostem ve čtvrtek 26. ledna 2023 v hale TJ Lokomotiva Plzeň od 10 do 18 hodin. Záštitu nad tradiční akcí převzal hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který veletrh také bude zahajovat. Pořadatelem akce je plzeňská společnost Grafia, která spolupracuje s významnými partnery na trhu práce v regionu (Úřad práce, krajská pobočka v Plzni, Pakt zaměstnanosti, HK ČR, ZČU, AIVD ČR).

Prestižní veletrh už pojedenácté nabídne nejen pracovní místa z celého Plzeňského kraje, ale také skvělý celodenní program. Je určen všem, kdo hledají práci či brigádu - bez rozdílu věku či vzdělání. Na své si přijdou i ti, kdo se chtějí vzdělávat. Nabízeny budou profesní, rekvalifikační, jazykové a další kurzy, z nichž řadu lze získat bezplatně. Zváni jsou i studenti posledních ročníků středních i vysokých škol a jejich učitelé.

Na trhu práce v Plzeňském kraji stále chybí některé profese, kde se platí dobré mzdy i vysoké náborové příspěvky. Jde například o CNC operátory a programátory, ale také seřizovače, nástrojáře a další technické profese. Kdo techniku nestudoval a chce se jí věnovat, může se zaregistrovat jako zájemce o rekvalifikaci přímo na stánku Grafia. V letošním roce totiž stát podpoří digitální a technické vzdělávání a kurzy až za 50.000 Kč mohou získat zdarma i pracující lidé. Díky projektu Moje budoucnost se zase rodiče dětí do 15 let mohou učit zdarma cizí jazyky.

Chybět nebude bohatý doprovodný program - přednášky, poradny i aktivity pro radost. Návštěvníci získají fotky do životopisu, poradí se s pracovním právníkem, mohou konzultovat kariéru či podnikání, otestovat své schopnosti a dovednosti, nechat se učesat a nalíčit, změřit tlak nebo zjistit, co vylepšit ve stravování. Fungovat bude i poradna pro občany v nesnázích a ukrajinský koutek s tlumočníky.

Vstup i další služby na veletrhu jsou zdarma. Více k programu sledujte na webu veletrhu.