Z Vejprnic do Tlučné pohodlně po nové cyklostezce

16. srpna 2021 15:12, Bc. Eva Mertlová

V neděli 15. srpna 2021 byla slavnostně uvedena do provozu vejprnická část cyklostezky vedoucí do Tlučné.

Slavnostního přestřižení pásky úseku spadajícího do katastru obce Vejprnice se na pozvání starosty Pavla Karpíška zúčastnili i hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová, starosta Tlučné Jan Opl, náměstek hejtmanky pro dopravu Pavel Čížek a ředitelka Krajské hospodářské komory v Plzeňském kraji Radka Trylčová.

Druhá část cyklostezky - tlučenská – bude slavnostně otevřena do dvou týdnů. Starosta Karpíšek u příležitosti otevření první části předal na hranici katastrů obcí na nové cyklostezce starostovi Tlučné Oplovi pomyslný klíč, se kterým celou trasu „odemknou“.

Otevíraný úsek je součástí cyklotrasy Plzeň – Vejprnice – Tučná. Náklady na její vybudování činily téměř 28 milionů korun, více než 10 milionů poskytl Plzeňský kraj a 14, 5 milionu činila dotace ITI (Integrovaná teritoriální investice).