Zahájení školního roku na Sportovním gymnáziu Plzeň

02. září 2021 07:35, aktualizováno 07:42, Bc. Eva Mertlová

Zahájení školního roku 2021/22 mají za sebou všichni gymnazisté a pedagogové Sportovního gymnázia Plzeň, které zřizuje Plzeňský kraj. První školní den pojala ředitelka školy netradičně, a to setkáním ve venkovních prostorách školy. Zahájení školního roku se za zřizovatele zúčastnil náměstek hejtmanky pro oblast ekonomiky, investic a majetku Pavel Karpíšek. Mezi hosty byli také Petr Bannert, ředitel Odboru středního, vyššího odborného a dalšího vzdělávání Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy, zástupci školní inspekce a odboru školství KÚPK nebo starosta centrálního obvodu města Plzně.

Pomyslným zlatým hřebem zahájení byla původně plánovaná návštěva olympijského medailisty z Tokia, kanoisty Radka Šloufa, který je absolventem gymnázia. Tomu však tréninky na mistrovství světa nedovolily přijet osobně, proto alespoň studentům cestou videa poslal vzkaz, kterým připomněl důležitost spojitosti vzdělání a sportovní přípravy. Tečkou za zahajovacím ceremoniálem byly dvě písničky v podání studentky oktávy, která je tradičním hostem akcí Sportovního gymnázia Plzeň.