Zástupci vedení kraje se sešli se zaměstnanci Sušické nemocnice

18. června 2021 07:32, Mgr. René Zeithaml

Hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová se v doprovodu náměstka pro oblast ekonomiky, investic a majetku Pavla Karpíška setkala 17. června 2021 s vedením a zaměstnanci Sušické nemocnice. Setkání navazovalo na jednání o budoucnosti nemocnice, které se uskutečnilo v květnu na krajském úřadě.

Na květnovém jednání o budoucnosti Sušické nemocnice se hejtmanka Ilona Mauritzová zavázala navštívit Sušici a Sušickou nemocnici a setkat se s jejími zaměstnanci. Cílem tohoto setkání, které inicioval starosta města Sušice Petr Mottl, bylo seznámit zdravotnický i nezdravotnický personál s variantními nabídkami Plzeňského kraje a možnostmi podpory při provozování nemocnice v Sušici.

Hejtmanka v úvodu poděkovala za skvělou spolupráci Sušické nemocnice v době pandemie i bezchybnou organizaci testování a očkování v současné době. Zároveň vyzdvihla nezastupitelnou roli nemocnice v rámci zdravotní péče poskytované v Plzeňském kraji.

Přijeli jsme si se zaměstnanci popovídat o variantách, o kterých uvažujeme a které budeme předkládat k vyjádření Radě Plzeňského kraje 28. června. Následně je pak bude projednávat také vedení města Sušice,“ upřesňuje cíl setkání hejtmanka Mauritzová a pokračuje: „Také jsme chtěli všechny zaměstnance ubezpečit, že v případě, že by zvítězila varianta, že nemocnici bude provozovat Plzeňský kraj, jsme připraveni všechny zaměstnance převzít. Uvědomujeme si, že bez zaměstnanců nemůže fungovat žádná nemocnice, a proto nám záleží na tom, aby se situace zklidnila."

Varianty k jednání, které navrhl Plzeňský kraj:

• První varianta k jednání obsahuje návrh, ve kterém nemocnici i nadále provozuje město Sušice a kraj se na jejím chodu podílí finančně.
  • Druhá varianta počítá s tím, že Sušickou nemocnici bude provozovat kraj spolu se svými dalšími krajskými nemocnicemi.

Plzeňský kraj vyzval prostřednictvím hejtmanky Ilony Mauriztové představitele města Sušice, aby přišli případně se svými variantami řešení.