Krajský úřad Plzeňského kraje patří k oceněným úřadům v ČR

06. prosince 2005 10:54, aktualizováno 09:54, Mgr. Jana Filípková

Ve dnech 5. – 7. prosince proběhl v Plzni druhý ročník Národní konference kvality ve veřejné správě. Konference se uskutečnila pod záštitou ministra vnitra ČR, hejtmana Plzeňského kraje a primátora města Plzně a probíhala současně na třech místech – v Měšťanské besedě, v budově Magistrátu města Plzně a na Krajském úřadě Plzeňského kraje.

Součástí konference bylo i slavnostní předání ocenění za kvalitu ve veřejné správě, které proběhlo v pondělí 5. prosince v prostorách Západočeského muzea v Plzni. Ceny byly uděleny ve třech kategoriích. Z rukou ministra vnitra ČR Mgr. Františka Bublana přijal cenu „Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby“ za provedení procesní analýzy a úpravu organizační struktury i ředitel Krajského úřadu Plzeňského kraje Mgr. Jiří Leščinský. Cenou „Organizace dobré veřejné služby“ byl oceněn např. Magistrát města Plzně. Poslední kategorií, která byla přiznána celkem 8 úřadům České republiky, byla „Cena za inovaci v územní veřejné správě“[1].

Soutěž byla vyhlášena v červnu roku 2005 k podpoře zvyšování kvality a efektivnosti služeb poskytovaných organizacemi územní veřejné správy. Do soutěže se mohly přihlásit úřady obcí, měst a krajů, správní úřady, organizace veřejného sektoru, např. neziskové organizace, příspěvkové organizace a další.

Slavnostní zahájení konference proběhlo v pondělí 5. prosince v Měšťanské besedě v Plzni.  Konference byla zaměřena na kvalitu ve veřejném sektoru. V paralelních sekcích byly představeny jednotlivé metody řízení kvality, proběhla výměna zkušeností a byl nechán i dostatečný prostor pro otázky a diskusi.

V jedné z paralelních sekcí zahraniční odborníci prezentovali aktuální inovativní metody a evropské trendy v kvalitě veřejné správy, tzv. „masterclassy“.

Byly představeny výstupy a výsledky projektů podpořených z veřejných financí. Na konferenci vystoupili i zástupci institucí veřejné správy, jejichž přihlášené příspěvky byly vyhodnoceny jako nejzajímavější a nejpřínosnější.

Ministr vnitra ČR František Bublan

Slavnostní předávání cen - pohled do sálu

Předání ceny řediteli KÚPK Mgr. Jiřímu Leščinskému

Ocenění zástupci jednotlivých institucí

Ocenění pro Krajský úřad Plzeňského kraje

[1] Cenu „Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby“ získalo celkem 15 úřadů, cena „Organizace dobré veřejné služby“ byla předána zástupcům 9 úřadů a celkem 8 institucí si odneslo „Cenu za inovaci v územní veřejné správě“.