Otázka posílení regionálních kompetencí

04. května 2006 14:53, aktualizováno 13:53, Mgr. Jana Filípková

V pátek 5. května se na radnici v německém Vohenstrauße v okrese Neustat an der Waldnaab uskuteční setkání hejtmana Plzeňského kraje MUDr. Petra Zimmermanna a radního PK Ing. Jiřího Kalisty s bavorskou státní kancléřkou paní Emilií Müller, ministryní pro spolkové a evropské záležitosti. Tématem jejich jednání bude společný hraniční prostor a posílení regionálních kompetencí.

„Věřím, že tento dialog, jehož iniciátorem a nositelem je „Regionální kooperace Horní Falcko /Dolní Bavorsko – Plzeňský kraj“, ozřejmí specifickou regionální kompetenci příhraničního prostoru ve smyslu společenství se sdílenou zodpovědností. Budeme hovořit o očekávaných změnách rámcových podmínek přeshraniční spolupráce. Společně se také zamyslíme nad využitím aktuálního vývoje s cílem posílit regionální kompetence příhraničního prostoru“, poznamenal k zítřejšímu rozhovoru koordinátor regionální spolupráce za Plzeňský kraj Jiří Kalista.