Předložené projekty schváleny

03. února 2005 10:57, aktualizováno 09:57, Mgr. Jana Filípková

Ve středu 2. února se v budově Krajského úřadu Plzeňského kraje uskutečnilo jednání Regionální rady Regionu soudružnosti NUTS II. – Jihozápad (dále jen RRRSJ). Za Plzeňský kraj se zúčastnili všichni členové RRRSJ[1].

Jedním z nejvýznamnějších bodů, který byl na tomto zasedání přijat, bylo schválení projektů z 2. kola výzvy doporučené k financování ze Společného regionálního operačního programu (SROP).

Celkem bylo schváleno 12 projektů v 5 podopatřeních/opatřeních, jejichž celkové náklady dosahují částky 218.652.275,00 Kč. Ze Společného regionálního operačního programu, respektive z prostředků EU, bude pak na tyto projekty uvolněno celkem 160.242.044,83 Kč (schválené projekty naleznete v příloze).

Pracovníci Sekretariátu Regionální rady KÚPK budou i nadále nápomocni všem žadatelům, kteří uspěli v hodnocení a jejich projekt byl doporučen k financování. Zároveň jsou připraveni poskytovat informace žadatelům, kteří se připravují do budoucích kol výzev.

Další potencionální žadatelé mají možnost předkládat své projekty, neboť 1. února bylo vyhlášeno 3. kolo výzvy k předkládání projektů do Společného regionálního operačního programu. I ve třetím kole výzvy zůstávají v platnosti všechny vypisované oblasti podpory SROPu (konkrétně – rozvoj dopravy v regionech, rozvoj informačních a komunikačních technologií v regionech, infrastruktura pro rozvoj lidských zdrojů, rozvoj infrastruktury pro cestovní ruch). Poslední termín, kdy způsobilí žadatelé[2] mohou podávat své žádosti o finanční pomoc z tohoto programu na Sekretariátu Regionální rady KÚPK, je 31. březen.

Všichni zájemci se mohou bezplatně zúčastnit seminářů, které na toto téma probíhají na Krajském úřadě Plzeňského kraje. Nejbližší termíny seminářů zaměřených na jednotlivé oblasti podpory se uskuteční 23. a 24. února 2005.

[1]  Členy RRRSJ za Plzeňský kraj jsou všichni členové Rady Plzeňského kraje, tzn. jmenovitě - MUDr. Petr Zimmermann (ODS), MVDr.Václav Červený (KDU-ČSL), Ing. Vladislav Vilímec (ODS), Mgr. Olga Kalčíková (ODS), Mgr. Martin Baxa (ODS), Ing. Miroslav Jaroš (ODS), Ing. Jiří Kalista (ODS), Ing. Mgr. Pavel Karpíšek (ODS), Doc. MUDr. Boris Kreuzberg, CSc. (KDU-ČSL), a zastupitel PK Ing. Ivo Rada (ODS).

[2] Žadatelé způsobilí žádat v tomto kole výzvy SROPu jsou: obce, svazky obcí, kraje, nestátní neziskové organizace, státem zřízené organizace, organizace zřizované kraji či obcemi.