Sportovní gymnázium ocenilo úspěšné sportovce

20. prosince 2023 08:49, Bc. Eva Mertlová

Tradiční vyhlášení Nejúspěšnějších sportovců Sportovního gymnázia Plzeň se uskutečnilo i letos za přítomnosti zástupců Plzeňského kraje. Ti předali reprezentantům napříč sporty a studentům prestižního gymnázia ocenění za jejich úspěchy. Slavnostní akce se uskutečnila v úterý 19. prosince 2023 ve sportovní hale gymnázia.

"Sportovní gymnázium je prestižní sportovní školou, která klade na studenty obrovské nároky. Není to jen tak si proplout střední školou a odmaturovat. Tady jsou studenti nuceni sladit náročné tréninkové plány, frekvenci závodů a příprav s náročným studiem gymnázia. O to více je cenné, kolik talentovaných mladých lidí se tady zvládne učit a ještě reprezentovat nejen svou školu, ale také celý kraj a Českou republiku. Klobouk dolů před všemi sportovci a samozřejmě dík patří také trenérům a paní ředitelce gymnázia Mileně Majerové, která se svým týmem studenty podporuje a zároveň se stará o kvalitní studijní výsledky," uvedl hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták, který společně s ředitelkou školy Milenou Majerovou a starostou centrálního obvodu Plzně předával nejúspěšnějším studentům ocenění školy. Mezi dalšími hosty byli také náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc, radní pro oblast kulturu, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka.

V trojici nejúspěšnějších sportovců byli vyhodnoceni:

reprezentantka v judu Anna Skalská

reprezentant v hokeji Adam Benák

reprezentantka ve sportovním aerobiku a skialpinismu Eva Matějovičová

O škole

V letošním roce si škola připomíná 40 let od založení svého předchůdce - Krajské sportovní školy v Plzni, která byla otevřena v roce 1983. Letos je tomu 30 let, kdy došlo se změnou názvu školy na Sportovní gymnázium také k postupnému rušení základní školy, o rok později bylo zavedeno sedmileté a později osmileté gymnázium. Tehdy studovalo na škole 120 žáků. V současné době jich je 500 v celkem sedmnácti třídách a studují zaměření na sportovní přípravu či tělesnou výchovu.